Santini hledáčkem v Senátu PČR

03.07.2024

Ve dnech 16. - 28.7. 2024 proběhla výstava Fotoklubu Vysočina spolu s autorskými fotografiemi Vladimíra Kunce na Téma Santini v Senátu Parlamentu České republiky.

To vše zásluhou senátora pana Jana Tecla a díky našemu členovi Vladimíru Kuncovi, který nás přizval ke společnému počinu. Díky omezené kapacitě stojanů jsme my i Vladimír Kunc vystavili jen malou část našeho souboru fotografií. Máme po Parlamentu České republiky a Italském velvyslanectví další počin v Praze a v tak důležité instituci.

16.7. předseda Pavel Juráček s Vladimírem Kunce výstavu nainstalovali a tentýž den proběhla v 17:00 vernisáž. Na vernisáži měl krátkou přednášku Stanislav Růžička, znalec a velký popularizátor osobnosti a díla Jana Blažeje Santiniho Aichla.

Po vernisáži proběhlo setkání s předsedou senátu panem Milošem Vystrčilem a pak následovala prohlídka senátu.

Výstava v senátu měla velký ohlas, budeme se těšit na další příležitost jako byla tato.